Pogoda sprzyja więc ruszyły prace przy zaplanowanych inwestycjach. Rozpoczęła się budowa świetlicy w miejscowości Rudka. Obiekt będzie stanowić parterowy budynek o powierzchni użytkowej: 141,1 m2, ze wszystkimi mediami. Przy świetlicy wykonany zostanie parking, plac zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa oraz ogrodzenie terenu.

Przypominamy, że rozstrzygnięcie przetargu na budowę nastąpiło 4 stycznia. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez firmę DAW-BRUK Dawid Sarzyński ze Srebrzyszcza. 29 stycznia została podpisana umowa z wykonawcą na kwotę 1.470.552,53 zł. Gmina Chełm otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych na ww. zadanie w wysokości 90 % wartości inwestycji tj.1.323.479,00zł. Wykonawca na realizację inwestycji ma 20 miesięcy. Wiesław Kociuba wójt gminy wspólnie z radnym Marcinem Grzywną, odwiedzili plac budowy i sprawdzali postępy prac.