16 września w Galerii Sztuki Współczesnej OWIK w Uhrze odbyła się Jubileuszowa Wystawa z okazji 30-lecia Oddziału Chełmskiego ZWIĄZKU PLASTYKÓW ARTYSTÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Licznie przybyłych tego wieczoru do Uhra gości przywitał Ryszard Mielniczuk, dyrektor Wydziału  Promocji, Kultury i Sportu Gminy Chełm.

List Gratulacyjny z okazji Jubileuszu przekazał Wiesław Kociuba wójt Gminy Chełm, mówił też o ważnym znaczeniu takich miejsc jak Galeria w Uhrze, miejscowości z bogata historią kulturalną i społeczną. Następnie głos zabrała Iwonna Drozd, prezes Oddziału Chełmskiego ZPARP, podziękowała władzom samorządowym za „twórczą współpracę”. Opowiadała również o historii oddziału, jubileuszu oraz o samej wystawie Jedenaście (tylu członków liczy teraz Stowarzyszenie), gdzie obrazy wywołują rozmaite emocje, może zadumę, ale może też dadzą powody do prawdziwej radości z bezpośredniego kontaktu ze sztuką i jej twórcami. Podziękowania za współpracę i obecność licznej publiczności złożyła również Teresa Chomik-Kazarian. Podczas wernisażu swoje dzieła wystawiali członkowie Grupy „W drodze”: Renata Boguszewska, Ireneusz Boguszewski, Aleksandra Borowiec, Anna Bronicka, Alicja Brzozowska-Szuszlak, Teresa Chomik-Kazarian, Iwonna Drozd, Oganes Kazarian, Ryszard Mielniczuk, Krystyna Rutyna oraz Piotr Tymochowicz. Tego wieczoru nie zabrakło licznych gratulacji i życzeń, rozmów o sztuce, a także okolicznościowego tortu. Nieodzownym elementem każdej wystawy Grupy „W drodze” jest katalog, który cieszył się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem. Organizatorami wystawy byli: Wydział  Promocji, Kultury i Sportu Gminy Chełm, Związek Plastyków Artystów RP, Galeria Sztuki Współczesnej OWIK.