29 września w Strupinie Dużym w Ranczu Budrysa odbyła się uroczystość wręczenia Medali za długoletnie pożycie małżeńskie dla par z terenu Gminy Chełm, które pozostawały w związku małżeńskim 50 lat i więcej. Medale przyznane zostały 35 parom. W uroczystości udział wzięło 27 par, którym towarzyszyła najbliższa rodzina. Jubilaci oprócz Medali, wręczonych przez Wiesława Kociubę wójta Gminy Chełm, otrzymali Listy Gratulacyjne oraz kwiaty. Po uroczystym poczęstunku dla Jubilatów z koncertem wystąpił zespół Mada-Bis.

Medale zostały przyznane: Teodozji i Józefowi Baranom(Janów), Alicji i Marianowi Boberom (Pokrówka), Mieczysławie i Janowi Bzytom (Stołpie), Marii i Władysławowi Falentom (Horodyszcze), Zdzisławie i Janowi Farimom (Horodyszcze), Grażynie i Zdzisławowi Gołębiowskim (Staw), Teresie i Tadeuszowi Gomzarom (Srebrzyszcze), Danucie i Czesławowi Gruszeckim (Rudka), Kazimierze i Mieczysławowi Klepkom (Horodyszcze), Zofii i Stanisławowi Komorowskim (Okszów), Mariannie i Edwardowi Korkoszom (Strupin Duży), Annie i Piotrowi Kozikom(Strupin Mały), Halinie i Stanisławowi Kozłowskim (Strupin Duży), Danucie i Marianowi Krawczyńskim (Horodyszcze), Julii i Zenonowi Krętom (Pokrówka), Halinie i Wiesławowi Kuchtom (Strupin Duży),Urszuli i Tadeuszowi Kukierom (Pokrówka), Wiesławie i Edwardowi Lipertom (Horodyszcze), Bożenie i Józefowi Maleszom (Okszów), Jadwidze i Henrykowi Małkom (Srebrzyszcze), Władysławie i Stanisławowi Mazurom (Depułtycze Królewskie Kolonia), Zofii i Pawłowi Mrozom (Żółtańce), Kazimierze i Zdzisławowi Nucińskim (Strupin Duży), Janinie i Grzegorzowi Ostapniukom (Srebrzyszcze), Zofii i Mieczysławowi (Srebrzyszcze), Alinie i Bolesławowi Rozwodom (Pokrówka), Halinie i Mieczysławowi Sadowskim (Żółtańce), Krystynie i Adamowi Starzyńskim (Nowosiółki Kolonia), Danucie i Tadeuszowi Szubertom (Nowosiółki Kolonia), Zofii i Stanisławowi Torbiczukom (Uher), Kazimierze i Mieczysławowi Waseńczukom (Okszów), Emilii i Zbigniewowi Wójcickim (Srebrzyszcze), Janinie i Edwardowi Wrzyszczom (Tytusin), Teodozji i Kazimierzowi Zienkiewiczom (Pokrówka), Marii i Czesławowi Zwolakom (Janów).