23 kwietnia 2024 r. w Urzędzie Gminy Chełm podpisano porozumienie o współpracy naszego Samorządu z Placówką Straży Granicznej w Dorohusku. Wójt Gminy- Wiesław Kociuba i Komendant Placówki Straży Granicznej w Dorohusku- płk Sławomir Gontarz

zawarli porozumienie o współdziałaniu w zakresie udzielania wzajemnej pomocy w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przestępstw oraz wykroczeń, w szczególności skierowanych na nienaruszalność granicy państwowej w terytorialnym zasięgu działania placówki w rejonie Gminy Chełm. Ważne jest tutaj współdziałanie w przeprowadzeniu analizy zagrożeń bezpieczeństwa naszych mieszkańców oraz przekazywanie informacji dotyczących zagrożeń infrastruktury krytycznej oraz sytuacji kryzysowych na terenie Gminy. Dwustronne porozumienie zapewni nam uczestnictwo przedstawiciela Placówki w gminnym zespole zarządzania kryzysowego, udział przedstawicieli stron w uroczystościach organizowanych przez jednostki samorządowe i jednostki Straży Granicznej a także rozwijanie i kształtowanie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa.