Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/24 w Gminie Chełm miało miejsce 4 września 2023 r. od mszy świętej w Kościele Chrystusa Pana Zbawiciela w Podgórzu. Następnie w budynku Szkoły Podstawowej w Stołpiu nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2023/2024, którą rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

Następnie głos zabrała dyrektor Małgorzata Mielniczuk i przywitała wszystkich zgromadzonych, w tym wójta gminy Chełm – Wiesława Kociubę, miejscowych radnych Tadeusza Szachonia i Michała Sawickiego oraz proboszcza parafii ks. Marka Żyszkiewicza. Część artystyczna zawierała przedstawienie fragmentu historii Polski - 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej i powrót dzieci do szkoły po wakacjach. W tym roku uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy trzeciej i szóstej.Na terenie gminy funkcjonuje sześć szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd, w których naukę rozpoczęło 1392 uczniów.  Są to szkoła w Okszowie (268 uczniów w 11 oddziałach podstawowych oraz 3 oddziałach przedszkolnych), w Stawie (147 uczniów w 8 oddziałach podstawowych i jednym przedszkolnym), w Stołpiu (191 uczniów w 8 oddziałach podstawowych i 2 przedszkolnych); w Strupinie (159 uczniów w 8 oddziałach podstawowych i 2 przedszkolnych), w Uhrze (223 uczniów w 8 oddziałach podstawowych i 4 oddziałach przedszkolnych) oraz w Żółtańcach (404 uczniów w 18 oddziałach podstawowych i jednym przedszkolnym). W szkołach zatrudnionych jest 155 nauczycieli oraz 63 pracowników administracji i gospodarczych. Gmina zapewnia dowóz 679 dzieci do szkół. Łączny koszt utrzymania szkół w roku szkolnym 2023/24 wyniósł 21.636 385,00 zł.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.