W czwartek 08 lipca w Uhrze miało miejsce oficjalne otwarcie największej drogowej inwestycji realizowanej na przełomie 2020 i 2021 roku na terenie Gminy Chełm. Ponad 16 km droga łącząca Gminę Chełm i Rejowiec to wspólne zadanie Starostwa Powiatowego w Chełmie, Gminy Chełm i Gminy Rejowiec. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 10 519 121,73 zł.

Otrzymane dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 7 889 341,00 zł. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Senator RP Józef Zając, Starosta Chełmski Piotr Deniszczuk, Wicestarosta Jerzy Kwiatkowski, Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba, Burmistrz Rejowca Tadeusz Górski, ks. Marian Pasieka, Przewodniczący Rady Powiatu w Chełmie Jarosław Walczuk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Uhrze Anna Cichosz oraz Anna Pańczyk - reprezentująca Posła do Parlamentu Europejskiego Beatę Mazurek. W uroczystości uczestniczył także Zdzisław Szwed - Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, jak również radni powiatowi, gminni, sołtysi i rady sołeckie.