W niedzielę 8 sierpnia Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Okszowie miała swoje szczególne święto, na które składały się takie uroczystości jak Odpust, obochody 30. rocznicy powstania parafii, instalacja-obłóczyny na kanonika proboszcza ks. Andrzeja Serafińczuka oraz odsłonięcie tablicy poświęconej św. Pawłowi Janowi II, z nadaniem jego imienia skwerowi przy kościele. W uroczystościach uczestniczyła delegacja samorządu Gminy Chełm w osobach Wiesława Kociuby wójta, Artura Kubackiego przewodniczącego rady, Lucjana Piotrowskiego zastępcy wójta, która złożyła kwiaty pod tablicą. Obecni byli również radni z tego terenu Krzysztof Dziechciaruk oraz Aleksander Kowalczyk.