Wójt Gminy Chełm

na podstawie art. 5a ust. 1 i 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności
pożytku publicznego i o wolontariacie
(Dz. U. z 2020 r., poz. 1057, z 2019 r. poz. 2020, z 2021 r., poz. 1038, 1243, 1535) ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych realizowanych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej  i sportu oraz przeciwdziałania patologiom społecznym w 2022 r.

Cel konkursu:

Konkurs ma na celu wybór ofert i zlecenie w formie wspierania lub powierzenia realizacji zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej podejmowanych na rzecz poprawy kondycji fizycznej mieszkańców gminy, zwiększenia dostępności społeczności lokalnej do działalności sportowej prowadzonej przez kluby i stowarzyszenia sportowe, podnoszenia poziomu życia mieszkańców gminy poprzez stwarzanie warunków do aktywności fizycznej.

1. Rodzaj zadania: Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.

Tytuły zadań publicznych:

1. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w piłce nożnej.
  1. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w tenisie stołowym.
  2. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w karate.
  3. Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, poprzez organizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych patologiami społecznymi.
  4. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w zapasach.
  1. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania.
  2. Na realizację zadania publicznego przeznaczono środki w wysokości:
  • Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w piłce nożnej – 295.000 zł
  • Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w tenisie stołowym –20.000 zł
  • Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w karate – 10.000 zł
  • Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, poprzez organizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych patologiami społecznymi – 30.000 zł
  • Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w zapasach – 5.000 zł
  1. Wójt Gminy Chełm zastrzega możliwość zmiany kwoty wskazanej w ust. 1 w zależności od kwoty zapisanej na ten cel w budżecie Gminy.

Pełna treść ogłoszenia poniżej

Ogłoszenie o konkursie