19 czerwca nad Zalewem Żółtańce odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Chełm. Zawody rozpoczął Wiesław Kociuba wójt Gminy Chełm przyjmując meldunek o gotowości drużyn do odbycia zawodów.

Wszyscy druhowie rywalizowali w dwóch kategoriach – sztafecie pożarniczej, ćwiczeniu bojowym. Ćwiczenia podzielone były na kategorie wiekowe, startowało cztery Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz pięć dorosłych drużyn OSP. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie. Na zakończenie zawodów druhowie - strażacy oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali również nagrody rzeczowe z rąk bryg. Artura Rutkowskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, Wiesława Kociuby wójta, Artura Kubackiego przewodniczącego Rady Gminy Chełm oraz Lucjana Piotrowskiego zastępcy wójta. Nagrody ufundowane zostały przez Gminę Chełm. Prezes Zarządu Gminnego OSP dh Mirosław Mysiak wręczył odznaki i medale dla zasłużonych strażaków.

Klasyfikacja generalna:

Kategoria MDP: