Na Placu Gdańskim odbyła się oficjalna konferencja inaugurująca system Roweru Miejskiego w Chełmie oraz gminach Chełm i Kamień. O zaletach programu opowiedzieli jego beneficjenci Jakub Banaszek - Prezydent Miasta Chełm, Wiesław Kociuba - Wójt Gminy Chełm oraz Dariusz Stocki - Wójt Gminy Kamień.

W inauguracji wziął także udział Jakub Giza przedstawiciel wykonawcy przedsięwzięcia - firmy NextBike.

Do dyspozycji mieszkańców udostępnionych zostaje 170 rowerów w 17 stacjach, na każdej stacji dostępnych jest 15 stojaków rowerowych. Ich dokładna lokalizacja widoczna jest na mapie w aplikacji Nextbike lub na stronie w zakładce "Mapa Stacji".

W Gminie Chełm są dwie stacje, nad Zalewem Żółtańce i przy amfiteatrze w Janowie. Do dyspozycji jest 140 standardowych rowerów miejskich, 15 rowerów standardowych z fotelikiem, 10 rowerów familijnych typu cargo oraz 5 tandemów.

Jak korzystać z Chełmskiego Roweru? To proste, wystarczy pobrać aplikację Nextbike lub wejść na stronę internetową chelmskirower.pl, a następnie dokonać rejestracji – cały proces trwa kilka chwil. Po dokonaniu opłaty inicjalnej w wysokości 10 zł możemy wypożyczać rowery i cieszyć się jazdą. Pełny cennik znajduje się na stronie internetowej https://chelmskirower.pl/cennik.

Życzymy udanego sezonu rowerowego!