- Szczegóły
12 maja w Podgórzu odbyły się uroczyste Obchody 100-lecia Parafii Chrystusa Pana Zbawiciela w Podgórzu. Miejscowość, jak i parafia ma bogatą historię. Kościół w Podgórzu to jeden z najstarszych zabytków w naszym regionie, ok. XII w. Biskup Marian Fulman w dniu 28 sierpnia 1924 roku erygował parafię w Podgórzu.
- Szczegóły
7 maja 2024 r. pomiędzy Gminą Chełm reprezentowaną przez Wójta Wiesława Kociubę a Przedsiębiorstwem Robót Drogowych „LUBARTÓW” S. A. z siedzibą w Lubartowie reprezentowanym przez pełnomocnika Piotra Łagowca, zawarta została umowa na realizację zadania „Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w m. Depułtycze Królewskie”.
- Szczegóły
Na podstawie art. 31 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 40, 572, 1463, 1688) i § 11 ust. 1 załącznika nr 1 - 16 i nr 18 - 41 do uchwały Nr LXIV/606/2023 Rady Gminy Chełm z dnia 30 maja 2023 r. w sprawie Statutów Sołectw Gminy Chełm
Czytaj więcej: Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich w Gminie Chełm
- Szczegóły
8 maja w Domu Sztuki Stary Młyn w Uhrze, odbył się XIII Finał Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia. W eliminacjach online do Festiwalu łącznie wzięło udział około 80 wokalistów ze szkół podstawowych i ponad podstawowych. Do finału, po wstępnych przesłuchaniach, zakwalifikowała się 36 uczestników.
Czytaj więcej: XIII Finał Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia
- Szczegóły
7 maja odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Gminy Chełm IX kadencji, któremu przewodniczył Radny Senior Krzysztof Dziechciaruk.
- Szczegóły
3 maja w Kościele Wszystkich Świętych w Nowych Depułtyczach odbyła się Uroczysta Msza Święta w intencji ojczyzny. Jest to kluczowy element gminnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. W mszy uczestniczyli przedstawiciele samorządu, Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba, Przewodniczący Rady Gminy Chełm Artur Kubacki,
- Szczegóły
30 kwietnia 2024 r. uczniowie klas: II, IV i VI Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym pod kierunkiem nauczycieli szkoły zaprezentowali uroczystą akademię upamiętniającą Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja.