Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

18 czerwca odbyła się trzecia sesja Rady Gminy Chełm IX kadencji. Była to jedna z najważniejszych sesji w roku, bowiem radni głosowali nad wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Chełm. W obu przypadkach radni zagłosowali jednomyślnie za przyjęciem uchwał. Przyjęcie ich poprzedziło wysłuchanie uchwał RIO, jak również komisji stałych Rady Gminy Chełm

– wszystkie były pozytywne. Radni zapoznali się również z raportem o stanie Gminy Chełm za 2023 rok.  Poza wspomnianymi uchwałami, radni podjęli uchwały w sprawie: zmian w budżecie gminy za rok 2024; zmian w wieloletniej prognozie finansowej; zarządzania poboru podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego od osób fizycznych w drodze inkasa, określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso; oceny aktualności studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz planów miejscowych gminy Chełm; wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy na okres powyżej trzech lat nieruchomości stanowiącej własność Gminy Chełm; wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości; uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Województwu Lubelskiemu w zakresie wykonania dokumentacji projektowej na „Budowę drogi rowerowej przy DW 812 na terenie Gminy Chełm od km 116+140 do km 118+300”; uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Chełm, warunków i zasad korzystania z nich oraz ustalenia stawki opłat za korzystanie z tych przystanków.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.