Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

Zgodnie z tradycją uroczystości obchodów Święta Niepodległości Gminy Chełm odbyły się w Nowych Depułtyczach, gdzie w Kościele Parafialnym odbyła się Uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez proboszcza ks. Mariana Pasiekę. W części artystycznej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Uhrze.

Wspólnie odśpiewano również Hymn Polski przyłączając się do Akcji "Niepodległa do hymnu". Następnie zebrani udali się pod Pomnik Powstańców Styczniowych, gdzie delegacje złożyły wieńce i kwiaty. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i rady gminy na czele z Wiesławem Kociubą wójtem gminy, Arturem Kubackim przewodniczącym Rady Gminy oraz Lucjanem Piotrowskim z-ca wójta, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, Jacek Kosiński kanclerz PANS w Chełmie, społeczność gminnej oświaty, poczet Stowarzyszenia Historycznego Ćwieki ze Starościna oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.