Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

2 czerwca 2024 r. odbyło się XXVI Nadbużańskie Święto Pszczoły. Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie wraz ze współorganizatorami Gminą Chełm oraz Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie przygotowali wiele atrakcji. Święto rozpoczęło się mszą świętą w Kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbe w Okszowie po której poczty sztandarowe, goście i uczestnicy w asyście orkiestry dętej Cementowni Chełm przeszli na teren ZSCKR w Okszowie. Gości i uczestników przywitał pan Sławomir Padowski Prezes Zarządu Nadbużańskiego Związku Pszczelarzy w Chełmie oraz Edyta Szymczuk dyrektor ZSCKR i Wiesław Kociuba wójt Gminy Chełm. W części oficjalnej XXVI Nadbużańskiego Święta Pszczoły zostały wręczone przez Zbigniewa Kołtowskiego Wiceprezedenta Polskiego Związku Pszczelarskiego odznaczenia w uznaniu zasług dla Polskiego Związku Pszczelarskiego. Brązową odznakę otrzymali: Andrzej Buda, Tomasz Dyjakowski, Mateusz Jakubczuk, Krzysztof Kowalski, Paweł Kozłowski, Sławomir Milart, Zbigniew Ostrowski, Grzegorz Południuk, Andrzej Prus, Janusz Samek, Daniel Szewczuk, Marian Żydek. Srebrna odznakę Polskiego Związku Pszczelarskiego otrzymali: Zbigniew Diduk, Kazimierz Kędzierawski. Natomiast złota odznaka została nadana dla: Eugenii Gargol, Kazimierza Grabika, Jana Radomskiego, Tadeusza Skotaka, Wiesława Wymiatała. Polonez w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Okszowiacy” rozpoczął cześć artystyczną słodkiego wydarzenia. Na scenie zaprezentowali się również Chór Ziemi Chełmskiej, laureaci Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości, Zespół LOKALSI z Okszowa, Zespół I TO i OWO z Żółtaniec oraz zespół BIMBER BOYS.  Emocji nie brakowało. Występy artystyczne były przeplatane rozstrzygnięciami konkursów pn. „Najsmaczniejszy miód wiosenny”, którego laureatami zostali: I miejsce – Jarzy Mazurek, II miejsce Tomasz Dyjakowski, III miejsce – Gabriel Szewczuk. W konkursie pn. Najładniejsze stoisko o tematyce pszczelarskiej nagrody otrzymali: I miejsce – KGW Okszów, II miejsce – KGW Hutcze, III – miejsce ZSRCKZ w Pszczelej Woli. Podczas imprezy każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie na stoiskach miodowych, z potrawami regionalnymi, z rękodzielniczymi czy ze sprzętem wykorzystywanym przy pozyskiwaniu miodu. XXVI Nadbużański Święto Pszczoły odbywało się pod patronatem honorowy Czesława Siekierskiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Jarosława Stawiarskiego Marszałka Województwa Lubelskiego. Partnerem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.