Gmina Chełm

Gmina CHEŁM

13 listopada 2023 roku zawarte zostało porozumienie pomiędzy Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie- Arturem Rutkowskim, Wójtem Gminy Chełm- Wiesławem Kociubą i przedstawicielami OSP Zarzecze- Pawłem Łopągiem- Prezesem i Marianem Wróblewskim- Skarbnikiem w sprawie włączenia drugiej, po OSP Staw, jednostki z terenu naszej gminy do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego.

Doświadczenie Druhów tej jednostki w dotychczasowych działaniach ratowniczo- gaśniczych oraz posiadany sprzęt spełniają wszystkie warunki by być włączonym do tego systemu i jeszcze lepiej i z większym profesjonalizmem służyć pomocą w trudnych sytuacjach związanych z zapewnieniem ochrony życia i zdrowia oraz mienia społeczności naszej gminy oraz mieszkańcom całego obszaru działania KM PSP.

Obecne Porozumienie jest podstawą do włączenia OSP Zarzecze do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego decyzją Komendanta Głównego PSP, która będzie obowiązywała do 30 kwietnia 2029 roku.

Krajowy system ratowniczo-gaśniczy – powstał w 1991 roku, a zaczął funkcjonować w 1995. Celem jego istnienia jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.