W czwartek 19 sierpnia przy świetliy w Janowie przy ognisku i ciekawych dyskusjach o Ziemi Chełmskiej spotkali się przewodnicy PTTK w całego kraju. W spotkaniu uczestniczył Wójt Wiesław Kociuba, który wraz ze Zbigniewem Lubaszewskim prezesem PTTK w Chełmie przybliżali gościom wiedze i legendy związane z pięknymi terenami gminy Chełm. Z kuluarowych rozmów z przewodnikami wynika, że niebawem możemy spodziewać się wycieczek z całego kraju wiedzionych w nasz region przez obecnych w spotkaniu przewodników PTTK.