14 sierpnia, w sobotę, w Wojniakach w rocznicę odsłonięcia Tablicy Pamięci Mieszkańcom Wojniak odbył się festyn rodzinny. Na program składały się m.in. wystąpienia Wiesława Kociuby wójta Gminy Chełm, Kazimierza Michalskiego sołtysa wsi Wojniaki oraz ks. Mariana Pasieki, którzy wspominali ten historyczny dzień w roku 2019. Następnie odbyła sie projekcja filmu z uroczystości odsłonięcia Tablicy oraz złożenie wiązanki pod Tablicą.

W części rozrywkowej z dynamiczny koncertem wystapił Zespół Mada Bis z Wojsławic. Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla dzieci. Goście mogli poczęstować się grochówką, domowymi wypiekami oraz przy ognisku upiec sobie kiełbaskę. Organizatorami tej rodzinnej imprezy,  przy dużym wsparciu lokalnej społeczności na czele z sołtysem i przewodniczącym rady Arturem Kubackim, był Wydział Promocji, Kultury i Sportu Gminy Chełm oraz Cetrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm w Okszowie.