Komisja Konkursowa I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Pauliny Hołyszowej obradowała 5 lipca w składzie: Zbigniew Waldemar Okoń (przewodniczący) wiceprezes Lubelskiego Oddziału Związku Literatów Polskich w Lublinie, redaktor magazynu internetowego „Przegląd Dziennikarski”, członkowie Zbigniew Włodzimierz Fronczek – prezes Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Lublinie, redaktor naczelny dwumiesięcznika środowisk   twórczych „Lublin kultura i społeczeństwo”,

Danuta Agnieszka Kurczewicz – członek Lubelskiego Oddziału Związku Literatów Polskich w Lublinie, redaktorka  kwartalnika regionalnego „Głos Pawłowa”, Zbigniew Lubaszewski    – prezes Chełmskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. K. Janczykowskiego, adiunkt Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza, dziennikarz pism m.in. „Nowy Tydzień Chełmski, „Super Tydzień Chełmski”.  Komisja Konkursowa stwierdziła, że wpłynęły 62 prace konkursowe. Poniżej podajemy listę laureatów (kolejność przypadkowa), szczegółowe wyniki zostaną ogłoszone na Festynie 10.07.2022 r. w Strupinie Dużym. Kategoria I:; godło ”Rosa”: Gabriela Kupis (Cierno-Zaszosie);  godło „Mila”: Milena Ewa Cieślewicz (Dabrowa); godło „Julia”: Julia Ramotowska (Sieniawa); godło ”Figa”: Nadia Pacocha (Szczecin). Kategoria II: godło „Konwalia”: Wioletta Jaworska (Niebożyn); godło „Koloryt”: Ewa Nowakowska (Piastów); godło „Przezmian”: Piotr Łopuski (Trzciniec); godło „Jarzębina”: Ewa Jowik (Łazy); godło „Kukułka”: Edyta Wysocka (Miastko); godło „Koń”: Tadeusz Dejnecki, (Płock). Komisja Konkursowa I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Pauliny Hołyszowej ocenia poziom konkursu jako satysfakcjonujący i zachęca organizatorów do jego kontynuowania jako pożytecznej inicjatywy ożywiającej ruch literacki regionu lubelskiego.